Horner: Gasly nie wróci do Red Bulla w sezonie 2020

Francuz podkreślał, że jest otwarty na kolejną zamianę miejsc z Alexandrem Albonem.
29.08.2010:05
Mateusz Szymkiewicz
622wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner wykluczył powrót Pierre'a Gasly do Red Bull Racing jeszcze w sezonie 2020.

Francuz był kierowcą stajni z Milton Keynes w ubiegłym roku, tracąc posadę na rzecz Alexandra Albona przed Grand Prix Belgii. 24-latek pozostał w stawce Formuły 1 jako zawodnik juniorskiego Toro Rosso, aktualnie rywalizującego pod nazwą AlphaTauri.

W tym roku doszło do odwrócenia sytuacji i to Albon prezentuje bardzo przeciętne osiągi na tle Maksa Verstappena, podczas gdy Gasly jest wiodącą postacią w drugim zespole Red Bulla. Francuz deklarował już, że jest otwarty na powrót do seniorskiej stajni, lecz Christian Horner zdecydowanie wykluczył taki scenariusz.

Musimy wrócić do czasów takich kierowców jak Schumacher czy Senna, obok których starty były naprawdę trudne - powiedział szef Red Bull Racing. Wydaje mi się, że podobna sytuacja jest z Maksem, jednakże Alex cały czas poprawia się. Nadal jest młody i niedoświadczony, a my robimy wszystko co w naszej mocy, by pomóc mu w rozwoju. Nie mamy zamiarów przywrócenia Pierre'a do samochodu Red Bulla jeszcze w tym sezonie. Wykonuje świetną robotę w AlphaTauri i oczywiście dostrzegamy jego postępy, ponieważ otrzymujemy informacje o rozwoju i osiągach.