Vasseur: Jesteśmy otwarci na testy Schumachera pod koniec sezonu

Ferrari ma rozważać umieszczenie swoich juniorów na sezon 2021 w Alfie oraz Haasie.
29.08.2010:17
Mateusz Szymkiewicz
545wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur ujawnił, że jest otwarty na testy Micka Schumachera z Alfą Romeo pod koniec sezonu 2020.

Niemiec jest juniorem Ferrari i w tym roku przystąpił do drugiego sezonu w Formule 2, gdzie po sześciu rundach zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji. 21-latek uważany jest za jednego z faworytów do posady w klienckich zespołach stajni z Maranello i jak przyznał szef Alfy Romeo, są duże szanse na testy Schumachera w C39.

Uważam, że obecny poziom w F2 jest bardzo wysoki - powiedział Frederic Vasseur, zapytany o tegoroczne poczynania Schumachera. Zawsze jest co najmniej pięciu lub sześciu kierowców, którzy mogą wygrywać wyścigi, więc moim zdaniem to jeden z lepszych sezonów w historii. Wierzę, że otrzyma on [Schumacher] szansę na test samochodu Formuły 1 jeszcze przed końcem tego sezonu. Zobaczymy co się wydarzy, czeka go jeszcze sześć rund i cały czas liczy się w walce o tytuł.

Plotki w padoku Formuły 1 sugerują, że Ferrari mierzy się z kłopotem bogactwa, mając pozostałych juniorów w Formule 2 na czołowych pozycjach. Liderem klasyfikacji jest Callum Illott, natomiast tuż za nim plasuje się Robert Szwarcman. Stajnia z Maranello ma prowadzić rozmowy właśnie z Alfą oraz Haasem w sprawie miejsc dla swoich kierowców na sezon 2021.

Szef Haasa - Gunther Steiner, pytany o skład kierowców na kolejne mistrzostwa, odpowiedział: W tej chwili wszystkie opcje są na stole. Możemy zatrzymać nasz obecny skład lub zatrudnić dwóch nowicjuszy - powiedział Włoch.