Ocon: Mam nadzieję, że brutalne oblicze F1 oszczędzi Russella

Uważa się, że Brytyjczyk tak jak Francuz przed rokiem może pozostać bez posady.
25.10.2008:17
Mateusz Szymkiewicz
583wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon ma nadzieję, że brutalne oblicze Formuły 1 oszczędzi George'a Russella przed sezonem 2021.

Coraz więcej wskazuje na to, że Brytyjczyk może stracić przyszłoroczną posadę w zespole Williams. Kierowca mimo ważnej umowy ma być zagrożony ze strony Sergio Pereza, który po utracie miejsca w Racing Point walczy o pozostanie w Formule 1. Nowi właściciele stajni z Grove - Dorilton Capital, mają być szczególnie zainteresowani wsparciem sponsorów Meksykanina.

Ofiarą identycznego scenariusza był Esteban Ocon, który stracił miejsce w Formule 1 na sezon 2019 na rzecz Lance'a Strolla. Francuz reprezentował barwy Force India, które trafiło pod kontrolę ojca Kanadyjczyka i zostało przekształcone w Racing Point. Po wielu miesiącach rozmów, Ocon ostatecznie wrócił w tym roku do stawki jako kierowca Renault.

Czytałem prasę i tak naprawdę nie wiem co się dzieje w tym zespole - powiedział Esteban Ocon, zapytany o sytuację George'a Russella w Williamsie. To byłoby nie fair, gdyby zabrakło go w przyszłym roku. Taka jest jednak Formuła 1, czasem pokazuje brutalne oblicze. Zapoznałem się z nim pod koniec 2018 roku i mam nadzieję, że uda mu się tego uniknąć. Nie mówmy o tym, że pozostanie bez kontraktu. Nie wiem co się wydarzy, ale oceniając jego osiągi, powinien być w przyszłorocznej stawce..