Hamilton: Dałem z siebie sto procent, ale to nie wystarczyło

Brytyjczyk przyznaje, iż obawiał się, że strata Mercedesa do Red Bulla będzie dużo większa.
27.03.2118:15
Nataniel Piórkowski
1421wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton podkreśla, że dał z siebie wszystko, aby powalczyć z Maxem Verstappenem o pole position do pierwszego wyścigu sezonu 2021.

Od sezonu 2014 Mercedes rokrocznie wygrywał walkę o pierwsze pole startowe do inauguracyjnych eliminacji mistrzostw świata. Sam Hamilton przyczynił się do tego aż sześciokrotnie.

Przed finałowymi próbami Verstappena i Brytyjczyka dzieliły dwie setne sekundy. Holender zdołał jednak wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, kończąc sesję z wynikiem lepszym o 0,388s.

Gratulacje dla Maxa. Był nieziemsko szybki na ostatnim okrążeniu - powiedział siedmiokrotny czempion F1.

Ja dałem z siebie absolutnie wszystko, ale niestety to nie wystarczyło. Zawsze można coś poprawić, ale moje okrążenie było maksimum, które mogłem dzisiaj z siebie dać. Wycisnąłem z bolidu 100 procent możliwości.

Po dużych problemach z zimowych testów Mercedes zdołał częściowo powrócić do konkurencyjnej formy. Hamilton pochwalił swój zespół za wysiłki włożone w poprawę potencjału na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni.

Wykonaliśmy dobrą pracę pomiędzy testami a Grand Prix. Kieruję te słowa do całej fabryki - wykonali kawał dobrej roboty. Dziękuję także naszej specjalistce do spraw aerodynamiki. Zapewniła nam dokładne informacje, które pomogły nam poprawić osiągi na tyle, byśmy mogli zbliżyć się do Red Bulla.

Jeśli mam być szczery, to po testach myślałem, że będziemy dużo dalej - podsumował.