Ferrari zastąpi Mercedesa podczas testów opon

W trakcie sesji na Paul Ricard sprawdzane będzie deszczowe ogumienie na sezon 2022.
22.05.2110:22
Nataniel Piórkowski
470wyświetlenia


Toto Wolff ujawnił, że Mercedes musiał zrezygnować z planów udziału w testach rozwojowych ogumienia na sezon 2022 ze względu na wprowadzone w tym roku limity budżetowe.

Podczas dwudniowych testów na torze Paul Ricard, podczas których sprawdzane będzie deszczowe ogumienie, miejsce niemieckiego teamu zajmie Ferrari.

Mercedes wziął już udział w jednej sesji testowej z użyciem opon przygotowywanych z myślą o sezonie 2022 - Lewis Hamilton i Valtteri Bottas odbyli swoje jazdy po kwietniowym Grand Prix Emilii-Romanii. W sumie w podobnych zajęciach mają wziąć udział wszystkie zespoły oprócz Williamsa.

Zgodnie z nowymi przepisami każdy zespół nie może wydać w trakcie roku więcej niż 145 milionów dolarów. Ograniczenia budżetowe dotyczą głównie obszarów związanych z rozwojem bolidów.

Toto Wolff przyznał: Staramy się zmieścić w limicie budżetowym. Nie jest to cel łatwy w realizacji. Nie moglibyśmy ponieść kosztów związanych z testami opon. Nie bylibyśmy w stanie wysłać naszych mechaników w tak długą podróż.

Mattia Binotto - szef Ferrari - wyjaśniał z kolei, dlaczego jego ekipa zdecydowała się zastąpić Mercedesa. Zawsze powtarzamy, że rok 2022 jest naszym największym priorytetem. Pracujemy z Pirelli pomagając im stworzyć nowe opony, które także dla nas mają bardzo istotne znaczenie.

Na szczęście nie mieliśmy żadnego wypadku na Imoli - mamy więc obecnie nieco większe zasoby w porównaniu do Mercedesa. W pewnym sensie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zaproszenia - przyjmujemy je i deklarujemy pełne wsparcie dla Pirelli.