Coulthard: Kariera Tsunody w F1 dobiegnie końca w 2022 roku

Szkot w ostrych słowach skomentował postawę 21-latka z konferencji na Monzy.
21.09.2118:31
Maciej Wróbel
2923wyświetlenia
Embed from Getty Images

David Coulthard nie wróży Yukiemu Tsunodzie zbyt długiej kariery w Formule 1.

Wspierany przez Hondę Japończyk jest jednym z tegorocznych debiutantów w Formule 1. Za kierownicą bolidu AlphaTauri 21-latek sromotnie przegrywa jednak wewnętrzny pojedynek z Pierre'em Gaslym i popełnia wiele błędów, czego efektem są jego liczne wypadki na treningach czy sesjach kwalifikacyjnych.

Na konferencji przed weekendem na Monzy, mającej miejsce niedługo po ogłoszeniu decyzji AlphaTauri o utrzymaniu tegorocznego składu na sezon 2022, Tsunoda stwierdził, że był tym zaskoczony, ponieważ ciągle się rozbijał i kosztował zespół mnóstwo pieniędzy.

Tego typu wyznanie kierowcy stajni z Faenzy bardzo nie spodobało się byłemu wicemistrzowi świata, Davidowi Coulthardowi. Z jakiej on przybył planety? - stwierdził Szkot, cytowany przez La Gazzettę dello Sport. Myślę, że powinien się spakować i wracać do domu, ponieważ nie są to słowa kierowcy wyścigowego.

Na jego miejscu już teraz zabukowałbym bilet na samolot i lepiej, żeby był tani, ponieważ nie będzie go w Formule 1 pod koniec 2022 roku - dodał 50-latek.