Alfa Romeo oficjalnie zaprezentowała model C42

Samochód sprawdzany był w Barcelonie w maskującym malowaniu.
27.02.2209:04
Mateusz Szymkiewicz
3376wyświetlenia


Zespół Alfy Romeo tuż po zakończeniu pierwszej tury testów w Barcelonie przeprowadził oficjalną prezentację bolidu C42.

Stajnia z Hinwil podczas dnia filmowego na Fiorano oraz w trakcie jazd na Circuit de Catalunya korzystała z maskującego malowania. Ekipa uznała, że odpowiednim momentem na przedstawienie właściwych barw będzie przerwa pomiędzy sesją w Barcelonie a finałowymi testami w Bahrajnie.

Model C42 oficjalnie zaprezentowany w niedzielny poranek posiada charakterystyczne dla Alfy Romeo biało-bordowe barwy. Zespół jednak ponownie zdecydował się na zmianę schematu malowania, rezygnując po raz pierwszy od 2018 roku z charakterystycznego logo z krzyżem na pokrywie silnika.

Pierwsze kilometry najnowszego bolidu okazały się sporym rozczarowaniem. Alfa Romeo zmagała się z uszkodzeniami podłogi, które były następstwem dobijania do nawierzchni w związku z efektem przypowierzchniowym. Ekipa ustanowiła przedostatni przebieg, a większość dystansu pokonał jedyny debiutant w tegorocznej stawce - Guanyu Zhou. Jego partner, Valtteri Bottas, w ciągu trzech dni testów okrążył tor jedynie 54 razy.

Tytularnym sponsorem Alfy Romeo trzeci rok z rzędu pozostanie PKN Orlen, natomiast funkcję kierowcy rezerwowego utrzymał Robert Kubica. Polak miał już okazję zapoznać się z C42, przejeżdżając za jego kierownicą dziewięć okrążeń w trakcie pierwszego dnia testów na Circuit de Catalunya.