Gasly nie wyklucza odejścia z programu Red Bulla

Francuz sugeruje, że chciałby otrzymać szansę powrotu do RBR.
26.05.2211:55
Nataniel Piórkowski
2071wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly sugeruje, iż chciałby otrzymać kolejną szansę startów w głównej ekipie Red Bulla. Nie wyklucza przy tym, że w przypadku braku takiej możliwości rozważy wystąpienie z programu austriackiego koncernu.

Gasly jest obecnie liderem teamu AlphaTauri. 26-latek powrócił do ekipy z Faenzy w połowie 2019 roku po krótkiej, nieudanej przygodzie z Red Bull Racing.

Zapytany przez dziennikarzy El Mundo Deportivo o to, czy jest zadowolony ze współpracy z AlphaTauri, kierowca z Rouen odpowiedział: Byłbym bardziej zadowolony, gdybym mógł walczyć na torze o lepsze wyniki. Pracujemy już jednak na tym i cieszę się z wyzwania, jakim jest dla mnie praca z tą stajnią.

Gasly liczy, że w nieodległej przyszłości stanie przed szansą powrotu do RBR. Przyznaje jednak, że gdyby do tego nie doszło, może rozważyć pójście w ślady Carlosa Sainza.

Myślę, że Carlos ma za sobą inną drogę niż ja. Wielu kierowców pozostawało z Red Bullem i dobrze sobie radziło. Carlos odszedł i dołączył do Renault, następnie do McLarena a później do Ferrari. Jego kariera rozwinęła się w fantastyczny sposób. Myślę jednak, że wszystko zależy od tego, jakie są twoje opcje na stole. Zobaczymy, co wydarzy się w moim przypadku.

Francuz przekonuje, że jest teraz o wiele lepszym kierowcą niż na początku sezonu 2019, gdy współpracował z Red Bullem. Dodaje, że zarówno on jak i austriacka ekipa wiele nauczyli się z tej sytuacji.

Dopytywany o to, czy w przypadku przedłużającej się stagnacji w AlphaTauri postanowi zerwać więzy łączące go z Red Bullem, odrzekł: To zależy. Są negocjacje i zobaczymy, jakie będą możliwości. Następnie podejmę decyzję o tym, co będzie dla mnie najlepsze. Oczywiście musimy poczekać i ocenić wszystkie opcje.