Perez: Zawiodłem mój zespół

Kierowca przeprasza Red Bulla za incydent z Q2.
19.06.2211:55
Nataniel Piórkowski
978wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez przeprosił Red Bulla za rozbicie bolidu podczas kwalifikacji do niedzielnego wyścigu w Montrealu.

Red Bull zamierzał wykorzystać ostatnie problemy Ferrari - które doprowadziły do konieczności wymiany jednostki napędowej w bolidzie Charlesa Leclerca - i zawalczyć o pełną pulę punktów w GP Kanady.

W trakcie drugiego bloku czasówki Perez stracił jednak kontrolę nad swym bolidem w wyniku uślizgu i uderzył w bariery przy trzecim zakręcie. W efekcie Meksykanin rozpocznie rywalizację w GP Kanady z trzynastego pola startowego.

To było bardzo frustrujące. Za mną fatalny dzień. Zawiodłem mój zespół i bardzo ich za to przepraszam. Muszę skupić się na niedzieli i spróbować ograniczyć negatywne skutki mojego błędu.

Opisując incydent oraz jego następstwa kierowca z Guadalajary powiedział: Udało mi się wrzucić wsteczny bieg, ale przednie skrzydło utknęło pod barierami Tecpro a porządkowi nie pomogliby mi wycofać.

Ogólnie ciężko było przejechać czyste okrążenie. Na torze panował spory ruch, ale tak - jestem zdania, że drugi przejazd na przejściowym ogumieniu był właściwą decyzją. Myślę, że mieliśmy wystarczająco dobry bolid, aby wrócić do walki o najwyższe miejsca. Tor przesychał, więc przejściówki były odpowiednimi oponami.

Meksykanin dodał, że w wyniku incydentu z T3 uszkodzeniu uległo wyłącznie przednie skrzydło.