Vigna: Przed Vasseurem jasny cel

Prezes Ferrari oczekuje powrotu Scuderii do mistrzowskiej dyspozycji.
03.02.2313:29
Nataniel Piórkowski
924wyświetlenia


Dyrektor generalny Ferrari - Benedetto Vigna, postawił jasny cel przed nowym szefem Scuderii - Frederikiem Vasseurem.

Francuz dołączył do stajni z Maranello na początku stycznia, zastępując na stanowisku Mattię Binotto, którego pozycja uległa znacznemu osłabieniu wskutek rozczarowującej kampanii z 2022 roku.

Pomimo obiecujących osiągów zaprezentowanych w pierwszej części sezonu, Ferrari zostało zdominowane przez Red Bulla, który wygrał 17 z 23 wyścigów, zdobywając oba tytuły.

Podczas telekonferencji z analitykami finansowymi, Vigna powiedział: Chcemy powrócić do konkurencyjnej formy w mistrzostwach. Cały zespół wraz z Fredem nieustannie pracuje w tym kierunku.

Vigna zasugerował, że chociaż miniony sezon przyniósł wyraźne postępy, to ogólna dyspozycja zespołu nie mogła być uznana za satysfakcjonującą.

Drugi to pierwszy z przegranych! Pokazaliśmy, że nasza konkurencyjność uległa poprawie w ciągu ostatniego roku. Widok naszych kierowców na podium był bardzo zachęcający tak dla nas jak i milionów fanów.

Oczywiście jednak naszym celem jest zdobycie nagrody. Kolejnym priorytetem jest rozwój innowacyjnych produktów, które pozwalają ludziom w coraz większym stopniu cieszyć się naszymi samochodami.