Albon: Bogate doświadczenie Vowlesa pomoże Williamsowi

Taj ma nadzieję, że były strateg Mercedesa szybko zaaklimatyzuje się w nowej ekipie.
07.02.2313:37
Nataniel Piórkowski
386wyświetlenia


Alex Albon ma nadzieję, że bogate doświadczenie Jamesa Vowlesa wyniesione z Mercedesa, pomoże Williamsowi w dokonaniu progresu na przestrzeni nadchodzących sezonów.

Po tym jak z funkcji szefa zespołu ustąpił Jost Capito, w styczniu Williams zaskoczył środowisko F1, ogłaszając pozyskanie Vowlesa - dotychczasowego głównego stratega Srebrnych Strzał.

Chociaż Albon podkreślił znaczenie dobrych relacji, jakie łączą go z Capito, to dodał, że jest podekscytowany perspektywą współpracy z nowym szefem.

Moment na zmiany jest dość trudny. Znajdujemy się w kluczowym momencie przygotowań do nadchodzącego sezonu. Bardzo lubiłem Josta i mieliśmy ze sobą świetne relacje. Był osobą, która pomogła mi wrócić do sportu, więc spędziliśmy razem dużo czasu.

Teraz dołącza do nas James, który jak wiadomo zdobył bogate doświadczenie w Mercedesie. Liczę, że pomoże nam w dokonaniu postępów i doprowadzi do zintensyfikowania prac nad rozwojem bolidu.

Zobaczymy, czy uda nam się dokonać postępów na przestrzeni najbliższych miesięcy. W perspektywie długoterminowej cieszę się, że zyskamy nowy punkt widzenia. Szczególnie, że pracami będzie kierował ktoś, kto w poprzednich sezonach osiągnął tyle sukcesów.

Wszyscy możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że James jest bardzo doświadczonym pracownikiem we wszystkich obszarach firmy, jaką jest Mercedes. Mam nadzieję, że wykorzysta teraz wszystkie zdobyte szlify, działając na rzecz Williamsa.