Ricciardo gotowy rozważyć powrót do F1 z AlphaTauri

Nie cichną jednak spekulacje o dołączeniu Australijczyka do Red Bulla w miejsce Pereza.
09.07.2310:33
Mateusz Szymkiewicz
806wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo przyznał, że jest gotowy rozważyć powrót do startów w Formule 1 z zespołem AlphaTauri.

Australijczyk po utracie miejsca w McLarenie pozostaje bez stałej posady w Formule 1. Aktualnie ośmiokrotny zwycięzca Grand Prix pełni funkcję trzeciego kierowcy Red Bulla, pojawiając się na wybranych wyścigach.

W ramach swoich obowiązków Ricciardo poprowadzi we wtorek bolid RB19 podczas testów przyszłorocznych opon Pirelli. W poprzednich dniach obóz Red Bulla określił występ Australijczyka jako ocenę, natomiast po kolejnym rozczarowującym występie Sergio Pereza w kwalifikacjach znów podniosły się głosy o roszadzie w zespole.

Meksykanin po raz piąty z rzędu nie zdołał wejść do Q3, natomiast w całym sezonie jest to już szósty przypadek. Mimo ważnej umowy ze stajnią z Milton Keynes na 2024 rok, media coraz bardziej kwestionują przyszłość kierowcy.

Dwukrotny mistrz świata oraz lider Red Bulla - Max Verstappen, zapytany o potencjalny powrót Daniela Ricciardo do startów z zespołem, odpowiedział: Nie będę o tym rozmawiał. Z kolei sam Australijczyk przyznał na Silverstone, iż jest gotów rozważyć dołączenie do AlphaTauri od sezonu 2024, gdzie duży znak zapytania widnieje nad przyszłością Nycka de Vriesa.

Daniel świetnie spisuje się w symulatorze, co w ogóle mnie nie zaskakuje, ponieważ nie stracił swojego talentu - kontynuował Verstappen. Wydaje mi się, że może czuć się komfortowo w naszym zespole. Dużo słucha i zadaje dużo pytań. Znam Daniela bardzo dobrze, więc mamy wiele tematów do rozmów.