Horner: Ricciardo walczy o pozostanie w AlphaTauri na 2024 rok

Szef Red Bulla wyklucza roszady w głównej ekipie przed sezonem 2025.
30.07.2310:02
Mateusz Szymkiewicz
889wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner deklaruje, że Daniel Ricciardo tegorocznymi występami walczy o pozostanie w AlphaTauri na sezon 2024.

Australijczyk wypadł z tegorocznej stawki tracąc miejsce w McLarenie. Mimo to pomocną dłoń do 34-latka wyciągnął Red Bull, który pierwotnie zaangażował go jako trzeciego kierowcę, by finalnie powierzyć mu posadę w juniorskiej stajni od Grand Prix Węgier.

Ricciardo podczas rozmów z mediami deklaruje wprost, iż jego celem jest powrót do Red Bulla. Przy coraz słabszej formie Sergio Pereza uważa się, że szanse Australijczyka są realistyczne i aktualny reprezentant stajni z Milton Keynes może obawiać się rozwiązania kontraktu ważnego na sezon 2024.

Szef Red Bull Racing - Christian Horner, wyklucza jednak roszady w ekipie przed kampanią w 2025 roku. Daniel otrzymał szansę, którą musi wykorzystać do końca mistrzostw. Jego zdaniem jest demonstracja, iż nie stracił formy. Na podstawie tego zostanie podjęta decyzja, czy utrzyma dotychczasową posadę na kolejne dwanaście miesięcy. Oczywiście, Daniel nie został przywrócony tylko po to, by spędzić z AlphaTauri następne pięć lat. Postrzega to jako najlepszą szansę na odzyskanie konkurencyjnej posady.

To bardzo jasne, że AlphaTauri, a w przeszłości Toro Rosso przygotowywało zawodników dla Red Bull Racing. Daniel ma tego świadomość. To jest jego celem, ale zmiany nie wydarzą się przed sezonem 2025 - stwierdził Brytyjczyk.