Schumacher: Mam coraz mniej czasu na powrót do F1

Niemiec od kilku miesięcy typowany jest na następcę Logana Sargeanta w Williamsie.
28.08.2309:52
Maciej Wróbel
961wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher przyznał, że ma coraz mniej czasu na sprecyzowanie swoich planów na sezon 2024.

Rezerwowy kierowca Mercedesa od kilku miesięcy łączony jest z posadą w zespole Williams, gdzie trudny debiutancki sezon notuje Logan Sargeant. Amerykanin pozostaje jedynym pełnoetatowym kierowcą bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w tym roku, a podczas weekendu w Zandvoort dwukrotnie rozbił swój samochód.

Musisz zasłużyć na swoje miejsce w Formule 1 - powiedział szef stajni z Grove, James Vowles, podczas weekendu w Holandii. Logan musi ustabilizować formę, a strata do Alexa musi pozostać na równym poziomie i zmniejszać się z czasem. Proces nauki musi teraz przyspieszyć.

On jest tego świadomy. Dobrze wie, że jego podróż, jego kariera, są w jego rękach - dodał Vowles.

To właśnie osobę Vowlesa, który wcześniej przez wiele lat pracował dla Mercedesa, uważa się za kluczową w kontekście ewentualnych przenosin Schumachera do Williamsa. Wykonał świetną pracę podczas testów dla McLarena. Tak przynajmniej słyszałem - stwierdził Ralf Schumacher na antenie Sky Deutchland w Zandvoort.

Formuła 1 to bardzo dynamiczne środowisko. Wszystko się może zdarzyć. Mick na całe szczęście wciąz znajduje się blisko centrum wydarzeń. Musi tylko wykazać się cierpliwością - dodał Niemiec.

Sam zainteresowany podkreśla jednak, że ma coraz mniej czasu na określenie swoich planów na przyszły sezon. Nie jestem w stanie podać konkretnego terminu. Ciągle nad tym pracuję. Czas ucieka, ale na tę chwilę muszę pracować w swoim tempie - powiedział Mick Schumacher.

Źródło bliskie kierowcy uważa, że na powrót młodego Niemca do stawki naciska Toto Wolff, który chce udowodnić, że Red Bull popełnił błąd nie zatrudniając 24-latka w AlphaTauri. Wydaje mi się, że Toto Wolff chce przywrócić Micka do F1, by coś udowodnić Red Bullowi - przyznało anonimowe źródło w rozmowie z Auto Bild.