Marko: Lawson potwierdził swój potencjał

Austriak uważa, że junior Red Bulla jest gotowy na pełnoetatową karierę w F1.
07.09.2309:48
Nataniel Piórkowski
473wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Helmuta Marko Liam Lawson ma potencjał, by stać się pełnoetatowym kierowcą Formuły 1.

Wiadomo już, że Lawson będzie zastępował Daniela Ricciardo w AlphaTauri, do momentu aż Australijczyk nie przejdzie pełnej rekonwalescencji po złamaniu kości śródręcza. Jako pierwszy możliwy termin powrotu 34-latka do bolidu, Red Bull wskazuje październikowe GP Kataru.

Lawson ma za sobą dwa solidne wyścigi w Holandii i we Włoszech. Opanowanie Nowozelandczyka oraz jego coraz bardziej konkurencyjne tempo są chwalone przez Marko, który zarządza programem kierowców austriackiego koncernu.

Lawson jest z nami od jakiegoś czasu. To prawdziwy Nowozelandczyk w stylu Denny'ego Hulme'a i Bruce'a McLarena. Walcząc na torze przyjmuje twardą, ale rozsądną postawę.

To człowiek, z którym naprawdę można myśleć o przyszłości. Na Monzy mógł zdobyć punkty, gdyby strategia AlphaTauri była trochę lepsza. Niestety musimy to otwarcie przyznać. Z pewnością miał mocne tempo i powtórzę to jeszcze raz - uważamy go za perspektywicznego kierowcę.

Zajmuje obecnie drugą lokatę w japońskiej Super Formule a to bardzo trudna seria. Bolidy są tam szybsze niż w Formule 2, ale ponieważ wszystko rozgrywa się w Japonii, tutaj nikt się tym zbytnio nie interesuje. Być może Lawson wciąż ma szansę, aby zdobyć tam tytuł.

Czy będzie pełnoetatowym kierowcą, czy też pozostanie naszym rezerwowym? Jak już nie raz widzieliśmy, sprawy mogą potoczyć się bardzo szybko a my mamy do dyspozycji jedynie cztery miejsca. Lawson pokazał, że jest wystarczająco dobry, by walczyć w Formule 1. Teraz musi to potwierdzić w nadchodzących wyścigach.