Horner odniósł się do plotek łączących Norrisa z Red Bullem

"To świetny kierowca, ale musimy szanować obowiązujące umowy".
07.09.2309:58
Nataniel Piórkowski
907wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner odniósł się do plotek łączących Lando Norrisa z przejściem do Red Bulla.

Norris, który zadebiutował w McLarenie w 2019 roku, powinien pozostać kierowcą stajni z Woking do sezonu 2025. Brytyjczyk potwierdził jednak podczas GP Włoch, że byłby otwarty na to, by na pewnym etapie kariery zostać zespołowym kolegą Maxa Verstappena.

Kontrakt dwukrotnego mistrza świata z Red Bullem obowiązuje do 2028 roku. Z kolei aktualna umowa jego obecnego partnera - Sergio Pereza, dobiegnie końca po sezonie 2024.

Chociaż Meksykanin podkreśla, że jest zdeterminowany, by osiągnąć kolejne sukcesy z Red Bullem, to przyznaje, że być może będzie musiał szukać alternatywnych ścieżek umożliwiających mu kontynuowanie kariery w Formule 1.

Zapytany o to, czy byłby zainteresowany usługami Norrisa, Horner odparł: Słuchajcie, Lando jest świetnym kierowcą. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Widać, że jego potencjał stale rośnie. Lando jest jednak kierowcą McLarena i należy szanować obowiązujące umowy.

Robi w tym sporcie świetną robotę, ale my mamy zakontraktowanych kierowców na 2024 rok. W perspektywie sezonu 2025 pojawia się u nas jedno wolne miejsce i jak możecie sobie wyobrazić, nie brakuje osób, które są nim zainteresowane. Na tym etapie jednak jest to bardzo odległa perspektywa.