Simone Resta dołączył do Mercedesa

Wieloletni inżynier Ferrari w styczniu odszedł z zespołu Haasa.
20.03.2417:38
Maciej Wróbel
489wyświetlenia


Mercedes ogłosił pozyskanie dwóch doświadczonych, związanych przez wiele lat z Ferrari inżynierów - Simone Resty oraz Enrico Sampo.

Simone Resta od stycznia pozostawał bez pracy po tym, jak po czterech latach zrezygnował z funkcji dyrektora technicznego zespołu Haas. Wcześniej Włoch przez niemal dwie dekady pracował dla Ferrari, gdzie w latach 2014-2018 pełnił funkcję głównego projektanta. Enrico Sampo z kolei kierował pracami w symulatorze w stajni z Maranello.

Zarówno Resta, jak i Sampo, rozpoczną pracę w Brackley w roku 2025.

Zatrudnienie Włochów ma miejsce w momencie, w którym Mercedes długoterminowo wzmacnia swoje struktury przed wejściem w życie nowych przepisów. Wcześniej stajnia z Brackley przedłużyła kontrakty z Toto Wolffem oraz Jamesem Allisonem. W ostatnim czasie Mercedes zatrudnił również Davida Nelsona, który zastąpić ma odchodzącego do Ferrari dyrektora ds. osiągów - Loica Serrę.

To kolejne ruchy transferowe na linii Mercedes-Ferrari, do jakich doszło w ostatnich miesiącach. Na początku lutego oficjalnie ogłoszono bowiem sensacyjne przejście Lewisa Hamiltona do Scuderii. Stanowisko szefa programu młodych kierowców Ferrari ma z kolei zająć Jerome D'Ambrosio, który obecnie pełni podobną funkcję w Mercedesie.