Nasr nie wie, kiedy Sauber wprowadzi pierwszy pakiet poprawek

Zaniepokojenie perspektywami realizacji programu rozwojowego wyraził także Ericsson.
14.05.1610:35
Nataniel Piórkowski
518wyświetlenia


Felipe Nasr przyznaje, iż z uwagi na trudną sytuację finansową nie wie, kiedy Sauber będzie wstanie wprowadzić do swego bolidu pierwszy w tym sezonie duży pakiet poprawek.

Szwajcarski team nie weźmie udziału w przyszłotygodniowych testach na Circuit de Catalunya, gdyż - jak głosi komunikat - nie dysponuje żadnymi poprawkami, których funkcjonowanie mógłby ocenić w trakcie dwudniowych zajęć. Nie wiadomo także, kiedy Sauber będzie w stanie wprowadzić pierwszy w tym roku pakiet poważnych zmian do konstrukcji C35.

Przechodzimy przez trudny okres. Takie są realia, w jakich pracujemy. Jest jak jest. Jestem pewien, że zespół stara się jak tylko może, aby poprawić sytuację. Mamy zaplanowane poprawki do bolidu, ale aby je wprowadzić potrzebujemy środków finansowych - powiedział Nasr.

Brazylijczyk ujawnił, że team z Hinwil planuje zadebiutować z modyfikacjami pomiędzy wyścigami w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, zaznaczając jednak, iż póki co nie ma wiedzy o konkretnych założeniach aktualnego programu rozwojowego. Według naszego planu chcemy wprowadzić poprawki w okolicach siódmej i dziesiątej rundy sezonu, ale nie mam w tej kwestii żadnych nowych informacji.

Ericsson ma nadzieję, że nowa specyfikacja silnika Ferrari pozwoli Sauberowi na poprawę osiągów, ale daje jasno do zrozumienia, że w najbliższej przyszłości jego ekipa nie wprowadzi żadnych znaczących zmian konstrukcyjnych. Z całą pewnością sytuacja nie jest idealna. Wszystkie inne zespoły przywożą do Barcelony pakiety poprawek, a my mamy tylko nowy silnik Ferrari. Sądzę, że potrzebne są nam zmiany aerodynamiczne. Skrzydła i podłoga są takie same jak podczas testów; są takie same jak te, których używaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Wiem, że są plany dotyczące wprowadzenia poprawek, ale nie mam pojęcia, kiedy ostatecznie do tego dojdzie. Potrzebujemy ich tak szybko, jak tylko się da, ponieważ mamy problemy z konkurencyjnością.