Vettel i Leclerc potwierdzają mocną formę Mercedesa na Suzuce

Kierowcy Ferrari mieli problem dorównać tempem także Verstappenowi z Red Bulla.
12.10.1910:03
Mateusz Szymkiewicz
872wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel oraz Charles Leclerc są zgodni, że to Mercedes dyktuje tempo podczas Grand Prix Japonii.

Obie piątkowe sesje na torze Suzuka padły łupem Valtteriego Bottasa, natomiast Lewis Hamilton plasował się tuż za nim z niewielką stratą. Spore kłopoty wydaje się mieć Ferrari, które wygrało wszystkie sesje kwalifikacyjne po letniej przerwie. W drugim treningu na trzecie miejsce wskoczył Max Verstappen z Red Bulla, natomiast strata czwartego Leclerca i piątego Vettela do Bottasa wyniosła odpowiednio 0,3 i niemal 0,6 sekundy.

Mogę was zapewnić, że wciąż mamy ten sam bolid - powiedział Sebastian Vettel, odnosząc się do poprawek Mercedesa. Być może inni zmodyfikowali swoje samochody. Prawdopodobnie poprawili się, ale jest również możliwe, że ten tor lepiej pasuje Mercedesowi.

Zdecydowanie jesteśmy z tyłu, a Red Bull także pokazuje, że jest szybki - stwierdził Charles Leclerc. Mercedes jest bardzo szybki w ten weekend. W drugim treningu wszyscy korzystali ze swoich trybów kwalifikacyjnych, ponieważ nie ma pewności, iż odbędzie się czasówka w niedzielę rano. To dlatego uważam, że dotychczasowe wyniki pokazują prawdziwy układ stawki.