Vasseur: Witamy Roberta z powrotem w domu

"Robert to błyskotliwy kierowca, który pokazał prawdziwą siłę ludzkiej determinacji".
01.01.2012:27
Nataniel Piórkowski
6598wyświetlenia


Szef zespoły Alfy Romeo - Frederic Vasseur nie kryje pochwał pod adresem Roberta Kubicy, licząc na owocną współpracę w sezonie 2020.

Polak powraca do zespołu, z którym startował w Formule 1 w latach 2006-2009 - wtedy broniąc jeszcze barw BMW Sauber.

Teraz krakowianin pomoże ekipie z Hinwil w lepszym zrozumieniu pracy bolidu jako kierowca rezerwowy.

Nowe ekscytujące partnerstwo z PKN Orlen jest jasną deklaracją woli obu zaangażowanych stron. Stanowi ono dowód naszych wspólnych ambicji i chęci rywalizowania na szczytach Formuły 1. Wsparcie PKN Orlen i ich dążenie do doskonałości idealnie pasuje do naszego zespołu - zadeklarował Vasseur.

Francuz skierował także słowa powitania do Kubicy. Z wielką przyjemnością witamy z powrotem w domu Roberta Kubicę. Nie możemy się już doczekać wspólnej pracy. Robert jest kierowcą, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. To jeden z najbardziej błyskotliwych zawodników swojego pokolenia. Jest człowiekiem, który pokazał prawdziwą siłę ludzkiej determinacji, walcząc o powrót do ścigania po wypadku rajdowym.

Jego opinie będą dla nas nieocenione, bo jako zespół będziemy cały czas naciskać na marsz w kierunku czoła stawki.

Alfa Romeo oraz Orlen zamierzają budować w kolejnych latach solidną platformę promocyjną. Partnerstwo pomiędzy PKN Orlen i Alfa Romeo Racing, wraz z niesamowitym i niekończącym wsparciem Alfy Romeo oznacza, że możemy tworzyć wartościową platformę - nie tylko dla globalnej promocji naszych marek, ale także dla Formuły 1 i wszystkich fanów motoryzacji. Nie możemy się już doczekać wspólnych sukcesów w kolejnych latach.