Bottas: Pierwszy sektor daje dobre okazje do wyprzedzania

Fin chce jak najlepiej przejechać pierwsze zakręty, aby awansować przed Hamiltona.
29.08.2019:53
Nataniel Piórkowski
666wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas podkreśla, że nie martwi się przegraniem walki o pole position do wyścigu o GP Belgii, gdyż pierwszy sektor toru Spa oferuje kierowcom dobre okazje do wyprzedzania.

Fin zakończył czasówkę ze stratą pół sekundy do zespołowego kolegi. Nie uważa jednak, aby jego okrążenie było zbyt zachowawcze.

W kwalifikacjach wszystko było w porządku. Tylko podczas pierwszego przejazdu w Q3 zblokowałem koła na dojeździe do pierwszego zakrętu. Wydaje mi się, że nie dogrzałem odpowiednio opon na okrążeniu wyjazdowym.

Ponownie wszystko zależało od drugiej próby. Wszystko było możliwe. Pojechałem czyste okrążenie. Może pierwszy zakręt nie był perfekcyjny, ale na pewno był dobry. Poza tym całe okrążenie było ładne i czyste. Naprawdę czułem, że jadę na limicie.

Strata do Lewisa była jednak bardzo duża. Nie wiem co on zrobił, ale wykonał kawał dobrej roboty.

Długi dojazd do Les Combes przecięty Eau Rouge nie stawia zdobywcy pole position w najbardziej korzystnej sytuacji na starcie. Bottas nie ukrywa, że będzie chciał to wykorzystać.

Nie jestem zbytnio zmartwiony, bo wiem, że drugie pole to dobra pozycja na starcie. Dojazd do piątego zakrętu jest tu zawsze bardzo interesujący, więc nie mogę się już doczekać. Można w coś zagrać, ale oczywiście każdy start jest inny.

Przyjrzymy się temu, jak wyglądały one w ostatnich latach. Spróbujemy wyciągnąć z nich jakieś wnioski i przygotować się na różne sytuacje. Trzeba będzie jednak korzystać z własnego instynktu. Postaramy się znaleźć sposób, aby widowisko było interesujące.