Giovinazzi popiera ideę wyścigów kwalifikacyjnych

Kierowca Alfy Romeo przyznaje, że ucieszyłyby go dwa wyścigi na Monzy.
12.02.2118:17
Maciej Wróbel
657wyświetlenia
Embed from Getty Images

Antonio Giovinazzi wyraził swoje poparcie dla organizacji sobotnich wyścigów kwalifikacyjnych w Formule 1.

Podczas czwartkowej wideokonferencji z udziałem reprezentantów zespołów, F1 oraz FIA, idea wprowadzenia wyścigów kwalifikacyjnych spotkała się z pozytywnym odzewem. Testy nowego formatu mają odbyć się przy okazji Grand Prix Kanady, Włoch i Brazylii, a ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść tuż przed startem sezonu 2021.

Wyścig miałby przybrać formę godzinnego sprintu, w których najprawdopodobniej punkty będzie otrzymywać ośmiu najwyżej sklasyfikowanych kierowców. Wyniki wyścigu zadecydują o kolejności na starcie do niedzielnego Grand Prix. Przedtem, w piątek, miałyby miejsce standardowe kwalifikacje, mające na celu ustalenie kolejności do sobotniego sprintu.

Zaproponowane rozwiązania przypadły do gustu kierowcy Alfy Romeo, Antonio Giovinazziemu. To ważny czas - zapada decyzja w tej sprawie - powiedział 27-latek w rozmowie z włoskim Sky Sport 24.

Miałem podobne doświadczenia w Formule 2, ale to było coś innego. Tak czy inaczej, nie mam nic przeciwko temu pomysłowi. F1 zawsze chciała próbować nowych rzeczy, zobaczmy co się stanie. Zdecydowanie byłoby miło mieć dwa wyścigi na Monzy, to na pewno - zakończył Włoch.