Wolff: Drugiego kierowcę Mercedesa poznacie już wkrótce

Szef zespołu potwierdził, że kwestia partnera Lewisa Hamiltona została już rozstrzygnięta.
29.08.2112:36
Mateusz Szymkiewicz
771wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że kwestia wyboru partnera dla Lewisa Hamiltona została już rozstrzygnięta, a oficjalnego komunikatu możemy spodziewać się wkrótce.

Mercedes posiada jedną wolną posadę na przyszłoroczne mistrzostwa i mają o nią walczyć aktualny zawodnik - Valtteri Bottas, a także George Russell z Williamsa. Pierwotnie decyzja o partnerze Hamiltona w sezonie 2022 miała zapaść po letniej przerwie, lecz teraz informacja o drugim kierowcy ma zostać opublikowana we wrześniu.

Jeżeli Toto jeszcze nie wie co powinien zrobić... Sobotni występ popycha go w kierunku posady w Mercedesie, ujmijmy to w ten sposób - powiedział Jost Capito z Williamsa, komentując drugie pole startowe Russella do Grand Prix Belgii. To jest kierowca zdolny do wygrywania mistrzowskich tytułów i w pełni go wspieramy. Wydaje mi się, że Toto dokona wyboru prędzej czy później. Chciałbym jednak wierzyć, że nie będziemy musieli długo czekać.

Toto Wolff zapytany, czy Mercedes wybrał już drugiego kierowcę na sezon 2022, odpowiedział: Tak. Ogłoszenie będzie wkrótce. Gdyby to była prostsza decyzja, podjęlibyśmy ją wcześniej, ponieważ wiemy czego możemy spodziewać się po Valtterim i wiemy na co stać George'a. Znamy go doskonale i jego wynik z kwalifikacji jest po prostu potwierdzeniem jego szybkości. Obaj zasługują na to, by oceniać ich z jak najlepszej perspektywy, ponieważ są częścią naszej rodziny i doceniamy ich.