RaceFans: Alfa Romeo postawi na nowy skład w sezonie 2022

Kierowcami ekipy mają zostać Bottas i de Vries, z Williamsem do F1 ma wrócić Albon.
31.08.2121:05
Mateusz Szymkiewicz
3021wyświetlenia
Embed from Getty Images

RaceFans.net informuje, że Alfa Romeo podjęła decyzję o postawieniu na zupełnie nowy skład kierowców w sezonie 2022. Z kolei wakat w Williamsie po George'u Russellu ma uzupełnić Alexander Albon.

Stajnia z Hinwil jest aktualnie reprezentowana przez Kimiego Raikkonena oraz Antonio Giovinazziego. Według źródeł portalu, mistrz świata przed Grand Prix Włoch ogłosi zakończenie startów w Formule 1 z końcem roku, natomiast Giovinazzi ma dołączyć do Ferrari od sezonu 2023 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Niewykluczone jednak, że Włoch będzie mógł liczyć na pozostanie w Alfie jako trzeci zawodnik.

Z dalszej części raportu dowiadujemy się, iż nowy skład kierowców zespołu utworzą Valtteri Bottas oraz Nyck de Vries. Fin miał już zostać powiadomiony o utracie posady w Mercedesie, natomiast Holender, który jest tegorocznym mistrzem Formuły E, miał zapewnić sobie posadę w Alfie Romeo dzięki wpływom Toto Wolffa.

W przypadku wolnego miejsca w Williamsie po George'u Russellu, który ma zastąpić Bottasa w Mercedesie, za faworyta do kontraktu uważany jest Alexander Albon. Tajlandczyk w latach 2019-2020 był zawodnikiem Red Bulla i niewykluczone, że wkraczając do ekipy z Grove pojawi się ze wsparciem austriackiego koncernu. RaceFans.net zwraca uwagę na bliskie powiązania Josta Capito z producentem napojów energetycznych, który przed laty wspierał rajdową ekipę Volkswagena.