Brown: Mercedes jest idealnym partnerem dla McLarena

Amerykanin zaznacza, że jako klient jego stajnia otrzymuje taki sam sprzęt, jak fabryczna ekipa.
31.10.2108:41
Nataniel Piórkowski
774wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor generalny McLarena - Zak Brown, nie traci zaufania do Mercedesa. Przekonuje także, iż obecny sezon pokazał, że klienci niemieckiego koncernu mogą liczyć na taki sam sprzęt jak fabryczna ekipa.

Decyzja o powrocie do współpracy McLarena z Mercedesem przyniosła bardzo pozytywne efekty. Zespół odniósł pierwsze zwycięstwo od 2012 roku i jak dotąd zgarnął cztery kolejne miejsca na podium.

Pomimo nadspodziewanie wysokiej awaryjności jednostek napędowych z Brixworth, Brown przekonuje, iż team z Woking cały czas postrzega niemiecki koncern jako idealnego partnera.

Mercedes z całą pewnością spełnił lub nawet przewyższył nasze oczekiwania. Pomogli nam powrócić do wygrywania wyścigów i walki o podia. Jeśli o nas chodzi, to cieszyliśmy się także bardzo wysoką niezawodnością.

Wiem, że mieli swoje wyzwania. Wydaje mi się, że są elementy, które wpływają na niezawodność, ale nie są bezpośrednio związane z jednostką napędową. Mowa tu o całym projekcie bolidu, układzie chłodzenia, upakowaniu wewnątrz wszystkich systemów i tak dalej....

Oczywiście mogę wypowiadać się wyłącznie z perspektywy McLarena - tutaj nie ma żadnej tajemnicy, że nasze relacje z Mercedesem są bardzo owocne. Mają w końcu na koncie niewiarygodne wręcz osiągnięcia.

Wiadomo, że zawsze martwimy się o kwestie związane z niezawodnością - nie tylko silnika. Jesteśmy jednak bardzo usatysfakcjonowani współpracą z Mercedesem. Nie towarzyszą nam obawy, iż nie będą w stanie uporać się z tymi problemami. Mówimy przecież o graczu topowej klasy.

Nasza współpraca pokazuje także jeszcze jedną istotną rzecz. Niektórzy ludzie pytają o to, czy jako zespół kliencki możesz otrzymać do dyspozycji sprzęt równy producentowi. Pokazaliśmy wspólnie z Mercedesem, że oczywiście.