Wolff zapowiada podpisanie nowego kontraktu z Hamiltonem

Szef Mercedesa zdradził, że rozmowy znajdują się na etapie uzgadniania detali umowy.
06.05.2317:50
Nataniel Piórkowski
497wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zapewnił, że Lewis Hamilton podpisze nową umowę z Mercedesem.

Obecne porozumienia Hamiltona ze stajnią z Brackley obowiązuje do końca sezonu 2023. Sugerowano, że zawiedziony problemami niemieckiego teamu zawodnik, mógłby zakończyć karierę w F1 lub zdecydować się na szokujące przejście do Ferrari.

Odnosząc się do ostatnich plotek na temat siedmiokrotnego mistrza świata, Wolff zachwalał perfekcyjne relacje, jakie łączą go z kierowcą ze Stevenage.

Relacje z Lewisem są perfekcyjne. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. W ciągu kilku tygodni pod umową pojawi się nowy podpis - zapewnił Austriak na antenie telewizji Sky.

Rozwijając temat, szef działu sportów motorowych Mercedesa, dodał: Pracujemy razem od jedenastu lat i za każdym razem, gdy pojawia się temat nowej umowy, przez sześć miesięcy każdy pyta, gdzie jesteśmy i co się dzieje. Pod tym względem nic się  nie zmienia - powoli idziemy naprzód.

Negocjacje nie są trudne, nie ma żadnych komplikacji. Wychodzimy po prostu z założenia, że trzeba dostosować czas i liczby. To właśnie robimy. Prace nad umową trwają, wymieniamy e-maile. Ostatecznie kontrakt zostanie podpisany.