Vettel wróci we wrześniu do mistrzowskiego Red Bulla z sezonu 2011

Model RB7 wyjdzie na północną pętlę Nurburgringu zasilany neutralnym paliwem.
15.06.2307:13
Mateusz Szymkiewicz
1850wyświetlenia


Red Bull Racing potwierdziło udział Sebastiana Vettela w specjalnym pokazie we wrześniu tego roku na północnej pętli toru Nurburgring.

Stajnia z Milton Keynes przy okazji dwunastogodzinnych zmagań na Nordschleife zorganizuje pokazowe przejazdy bolidami Formuły 1. Już wcześniej ogłoszono udział trzeciego kierowcy - Daniela Ricciardo, który zasiądzie za kierownicą RB8 z 2012 roku.

Z kolei teraz Red Bull potwierdził, że czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel wróci za kierownicę RB7 z sezonu 2011. Niemiec, który zakończył karierę w Formule 1, będzie korzystał na Nurburgringu z neutralnego paliwa, podobnie jak przed rokiem na Silverstone, kiedy to wykonał pokazowy przejazd Williamsem FW14B.

Mit pętli Nordschleife jest żywy cały czas, nawet jeżeli teraz ścigamy się na torze Grand Prix - powiedział Sebastian Vettel. W każdym razie, ponowna szansa poprowadzenia RB7 będzie wielką frajdą. Motorsport jest moją pasją. Istotne jest dla mnie, by pokazać, iż samochody wyścigowe na neutralnym paliwie mogą być równie szybkie jak na syntetycznym. Już dziś to jest możliwe.

Bolid RB7 zapisał się w historii jako zdobywca osiemnastu pole position w dziewiętnastu zaplanowanych Grand Prix. Z kolei Vettel za jego kierownicą tryumfował w jedenastu wyścigach.

Przejazd w ramach Red Bull Formula Nurburgring odbędzie się dokładnie 9 września. Oprócz Vettela i Ricciardo, austriacki koncern zaprosi również innych kierowców, którzy poprowadzą pozostałe historyczne bolidy F1 czy pojazdy NASCAR.