Albon: Jestem gotowy poświęcić sezon 2025 dla korzyści w 2026

Tajlandczyk niespodziewanie zdecydował się na nową długoterminową umowę z Williamsem.
18.06.2418:18
Mateusz Szymkiewicz
879wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alexander Albon przyznał, że jest gotowy poświęcić sezon 2025, by wykorzystać rewolucję w 2026 roku na osiąganie dobrych wyników z Williamsem.

Tajlandczyk reprezentuje barwy stajni z Grove od 2022 roku, wypracowując w tym czasie solidną markę na rynku kierowców. Albon łączony był między innymi z powrotem do Red Bulla, jednakże ostatecznie zdecydował się na zawarcie wieloletniego kontraktu z Williamsem, zobowiązując się do startów dla zespołu po kolejnej zmianie przepisów.

Na tym polegają długoterminowe umowy, nie skupiasz się na krótkiej perspektywie - powiedział Alexander Albon. Nie chcesz być mocny tu i teraz, jeżeli na dłuższą metę przyniesie ci to tylko ból. Jako zespół musimy więcej myśleć o przyszłości, jeżeli chcemy wrócić do czołówki. Wciąż mamy wiele pracy do wykonania chcąc zbliżyć się do topu. Wielkie zmiany wymagają czasu. Tak, wolę poświęcić sezon 2025 dla korzyści w 2026 roku.

Tajlandczyk dodał, że obecnie Williams musi skupić się na osiągnięciu progu minimalnej masy z bolidem FW46. Pod względem rozwoju ważny jest fakt, iż w kolejnym roku przepisy pozostaną stabilne. Tym samym wszystkie zyski zostaną przeniesione na kolejne mistrzostwa. Musimy osiągnąć cel zredukowania masy samochodu, to będzie nasz największy postęp. Jeżeli fundamenty staną się solidne, wówczas będzie nas stać na następny krok. Przed nami pakiety poprawek, ale będą one dotyczyły redukcji masy, aniżeli pakietu aero. Dokonaliśmy porównania i wiemy co ma większy sens, mimo, że nie będzie to tanie.