Gutierrez celuje w posadę w Manorze lub Sauberze

Meksykanin chce zabezpieczyć przyszłoroczne miejsce startów podczas weekendu w Abu Zabi
22.11.1615:58
Mateusz Szymkiewicz
1236wyświetlenia


Esteban Gutierrez ujawnił, że jego celem jest wywalczenie posady na sezon 2017 w ekipie Manor lub Sauber.

Meksykanin pożegna się z zespołem Haas po tegorocznych zmaganiach i według wcześniejszych informacji, jego menedżerowie prowadzą od pewnego czasu negocjacje z Manorem w sprawie posady na sezon 2017. Drugą opcją jest Sauber, dla którego Gutierrez ścigał się w latach 2013-2014, lecz zdaniem kilku źródeł, szanse 25-latka na angaż u boku Marcusa Ericssona wydają się być iluzoryczne.

Wiele się dzieje - powiedział Esteban Gutierrez. Do czasu przybycia do Abu Zabi spodziewam się, że już będę wiedział co mnie czeka. Wiecie, gdzie jest dostępne jedno z dwóch wolnych miejsc [Manor], więc musimy zobaczyć jak się to rozwinie.

25-latek zapytany o możliwość powrotu do Saubera, potwierdził, iż ma za sobą rozmowę z Monishą Kaltenborn, podczas której starał się naprawić z nią relacje. Spotkałem się z Monishą i wszystko jest w porządku. Ona lubi Meksykanów i wydaje mi się, że potrzebuje Meksykanina. To dobry zespół. Oczywiście, były w przeszłości pewne sytuacje, lecz co było to było, a to wszystko jest już za nami. Zawsze jest możliwość, by pewne rzeczy potoczyły się lepiej. Zobaczymy jak się to rozwinie.

Gutierrez dodał, że nie zamierza analizować opcji w innych seriach wyścigowych, dopóki nie będzie pewny, iż nie ma już dla niego miejsca w przyszłorocznej stawce Formuły 1. Moim priorytetem jest pozostanie w F1. Mam tutaj niedokończone interesy. Tak jak widzicie, dysponuję wszystkim, by tu pozostać. To naprawdę denerwujące, iż do tej pory nie mam nic zapewnione na papierze. Nie celuję w posadę kierowcy rezerwowego, wolałbym jeździć. To coś, co lubię robić. Największą frajdę sprawia mi rywalizacja.

KOMENTARZE

4
mcracer1993
24.11.2016 09:25
Jeżeli zostanie w F1 to liczę na pierwszy wylot na 1 wyścig za punkty karne. Jeżeli nie zostanie to nie będę za nim tęsknił. Może zasili Formułę E - tego nie wiem.
---
22.11.2016 05:01
@Protonek No ja tam mam nadzieję, że obecny sezon będzie dla niego ostatnim. Sam zainteresowany wprawdzie stwoerdził, że jest na to około 30% szans.
Protonek
22.11.2016 03:44
Mam nadzieję, że sezon 2017 będzie jego ostatnim, najlepiej żeby się znaleźli zdolniejsi paydriverzy. Gutierrez trzy sezony miał na pokazanie, zaprezentował się kiepsko. Jego czas minął
Podgorsky
22.11.2016 03:24
Zastanawiam się jakie cele postawił sobie Gutierrez, będąc w F1. Nie jeździł wprawdzie w topowych zespołach, ale w Sauberze i Hasie za wiele nie pokazał. Jeżeli chce za wszelką cenę utrzymać się w stawce kierowców nawet jeżeli będzie to Manor to ja dziękuję za taką Formułe 1.