Wolff: Cieszę się, że Hamilton chce zostać w Mercedesie na sezon 2022

Austriak nie udzielił jednak jednoznacznej odpowiedzi kto mógłby zostać partnerem mistrza.
02.05.2110:34
Mateusz Szymkiewicz
543wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff przyznał, że cieszy go deklaracja ze strony Lewisa Hamiltona o chęci startów w sezonie 2022.

Brytyjczyk dysponuje zaledwie rocznym kontraktem z Mercedesem i spekuluje się, że aktualny sezon może być jego ostatnim w karierze. Mimo to przed Grand Prix Portugalii siedmiokrotny mistrz świata brał udział w testach niskoprofilowych opon szykowanych z myślą o przyszłorocznej rewolucji technicznej.

Hamilton odnosząc się do sesji na Imoli, przyznał, że chciał zebrać pierwsze wnioski przed sezonem 2022, do którego zamierza przystąpić z Mercedesem. Mimo braku rozmów kontraktowych, taka deklaracja szczególnie cieszy szefa zespołu - Toto Wolffa.

To o czym rozmawialiśmy prywatnie wyszło już na jaw i jestem z tego zadowolony - powiedział 49-latek dla Sky Deutschland. Lewis jest z nami od bardzo długiego czasu i jeżeli jesteśmy w stanie zapewnić mu konkurencyjny samochód, ja nie widzę powodów, dla których nie powinniśmy kontynuować współpracy. To dla niego najlepsze możliwe miejsce. Jesteśmy w dobrym położeniu, a nasza relacja z każdym rokiem jest coraz mocniejsza. Wkrótce nadejdzie czas, by to wszystko popchnąć i rozpocząć rozmowy.

Spekuluje się, że szansę w Mercedesie od sezonu 2022 otrzyma junior - George Russell. Wolff pytany w dalszej części rozmowy, czy partnerem Hamiltona byłby jego rodak lub w dalszym ciągu Valtteri Bottas, odpowiedział: Mam nadzieję, że pewnego dnia obudzę się i ta sprawa będzie rozwiązana. Musimy jeszcze mocniej wdrożyć się w sezon, zobaczyć jak układają się wyścigi i dopiero wtedy dokonamy oceny. Na tę chwilę to moja odpowiedź.