Piastri weźmie udział w testach młodych kierowców z Alpine

Wyboru reprezentantów na zajęcia dokonało już także kilka innych zespołów.
07.12.2112:17
Nataniel Piórkowski
448wyświetlenia


Oscar Piastri weźmie udział w testach młodych kierowców Formuły 1, które odbędą się po finałowym wyścigu sezonu w Abu Zabi.

Zajęcia przeznaczone dla zawodników z niewielkim doświadczeniem za sterami bolidów Grand Prix zorganizowane zostaną równolegle z testami nowej generacji niskoprofilowego ogumienia Pirelli. Zespoły będą musiały skorzystać z usług młodych kierowców w trakcie jednego z dwóch dni akcji na torze - wtorku lub środy.

Piastri zasiądzie za sterami Alpine A521, podczas gdy Esteban Ocon i Fernando Alonso będą zbierać informacje na temat ogumienia Pirelli w specjalnie dostosowanej do tego celu konstrukcji.

Jestem bardzo podekscytowany możliwością wzięcia udziału w testach młodych kierowców. To w zasadzie mój pierwszy oficjalny dzień w nowej roli w zespole, bo od przyszłego roku zostanę kierowcą rezerwowym Alpine - powiedział Australijczyk.

Każdy dzień spędzony w bolidzie F1 jest wyjątkowy, ale jazda konstrukcją obecnej generacji w towarzystwie innych kierowców i w nieco bardziej konkurencyjnym środowisku, jest bardzo przyjemna. Dziękuję zespołowi za tę możliwość. Nie mogę się doczekać dnia testów i pracuję już nad bardzo kompleksowym programem zajęć.

Wyboru reprezentantów na testy młodych kierowców dokonała już także część pozostałych ekip. Red Bull oddeleguje do pracy Juriego Vipsa a AlphaTauri Liama Lawsona.

Z Haasem będzie współpracował Robert Szwarcman a z McLarenem wschodząca gwiazda IndyCar - Pato O'Ward. Aston Martin zdecydował się postawić na usługi swojego kierowcy odpowiedzialnego za pracę w symulatorze - Nicka Yelloly'ego.

Wiele wskazuje także na to, że szansę wcześniejszego debiutu za sterami Alfy Romeo otrzyma Guanyu Zhou, który w przyszłym sezonie zostanie zespołowym kolegą Valtteriego Bottasa.