R. Schumacher: Sainz stracił wiarę w Ferrari

48-latek spodziewa się, że plotki okażą się prawdziwe i Hiszpan przejdzie do Audi.
26.07.2319:28
Maciej Wróbel
1581wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Ralfa Schumachera, Carlos Sainz stracił wiarę w Ferrari i w przyszłości najprawdopodobniej dołączy do Audi.

Carlos Sainz zalicza w tym roku swój trzeci sezon w barwach Ferrari, a jego umowa z włoską ekipą wygasa wraz z końcem przyszłorocznej kampanii. Hiszpan niejednokrotnie wspominał o chęci jak najszybszego przedłużenia kontraktu, lecz Scuderia wciąż nie zasiadła z żadnym ze swoich kierowców do rozmów na ten temat.

Dotychczas Sainz w kontekście ewentualnego odejścia z Ferrari łączony był przede wszystkim z wchodzącym do F1 w 2026 roku Audi. Kierowca Scuderii kilkakrotnie dementował te plotki, jednak podczas weekendu wyścigowego na Węgrzech, za sprawą Ralfa Schumachera, spekulacje łączące osobę Hiszpana z gigantem z Ingolstadt odżyły.

Jak twierdzi młodszy z braci Schumacherów, Sainz stracił wiarę w Ferrari, a kluczowe dla sprawy mogą okazać się powiązania ojca kierowcy, Carlosa Sainza Seniora z Volkswagenem. Odnosi się wrażenie, że Sainz stracił wiarę w swój zespół. Ferrari to w tej chwili taka trochę katastrofa - powiedział Niemiec na antenie Sky Deutchland.

Słyszałem plotki, że jego ojciec jest obecny w padoku i poszukuje alternatywy. Carlos Sainz Senior jest blisko z grupą Volkswagena dzięki rajdom, a Audi w momencie dołączenia do F1 w 2026 roku będzie potrzebowało doświadczonego kierowcy.

Mimo wszystko, Carlos nie robi jednak wielkiego wrażenia. Potrafi się ścigać, ale popełnia zbyt dużo błędów. Jego osiągi są bardzo niespójne. To z pewnością nie jest dobra karta przetargowa na przyszłość - zakończył Schumacher.