Autosport: Ricciardo wróci do startów od GP Stanów Zjednoczonych

Publikacja sugeruje scenariusz, w którym Australijczyk zastąpi Pereza na początku sezonu 2024.
03.10.2318:04
Mateusz Szymkiewicz
1969wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Daniel Ricciardo wróci do startów z AlphaTauri od Grand Prix Stanów Zjednoczonych, pomijając nadchodzący wyścig w Katarze.

Australijczyk podczas treningu na Zandvoort złamał lewą rękę, co wymusiło na nim wielotygodniową absencję. Kierowca przeszedł w tym czasie operację i jest w trakcie procesu rehabilitacji, szykując się do finałowych Grand Prix tegorocznych mistrzostw.

Aktualnie w kokpicie Ricciardo zasiada Liam Lawson, który został już potwierdzony jako kierowca rezerwowy zespołów Red Bulla w sezonie 2024. Według ustaleń Autosportu, Nowozelandczyka czeka już piąty występ jako zastępstwo przy okazji nadchodzącego Grand Prix Kataru.

Publikacja podaje, że pełna koncentracja Ricciardo spoczywa już na przygotowaniach do Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Austin zaplanowanych w dniach 20-22 października. Ostatnich pięć eliminacji ma posłużyć jako ocena zawodnika przed potencjalną roszadą w trakcie sezonu 2024.

Według Autosportu, Red Bull rozważy zmianę w składzie kierowców w sytuacji, w której Sergio Perez zaliczy słaby start kolejnej kampanii. Na następcę Meksykanina zostałby wyznaczony Daniel Ricciardo, natomiast awansu do roli etatowego kierowcy siostrzanej stajni doczekałby się Liam Lawson.