Renault rozpoczęło rozmowy o przyszłości w F1

Szefowie marki spotkali się w Monako z Bernie Ecclestonem
02.06.1521:06
Paweł Zając
2086wyświetlenia


Cyril Abiteboul, szef Renault Sport, zdradził, że francuska firma rozpoczęła rozmowy z Bernie Ecclestonem na temat swojej przyszłości w F1 i zarazem wykluczył możliwość wczesnego wycofania się. Wokół Renault nasilają się plotki, jednak nie są one w żaden konkretny sposób ukierunkowane. Mówi się, że Francuzi rozważają zarówno odejście z wyścigów Grand Prix, jak i zwiększenie zaangażowania poprzez przywrócenie fabrycznej ekipy.

W Monte Carlo z Ecclestonem spotkali się Carlos Ghosn, prezes marki, Jerome Stoll, prezes Renault Sport oraz Abiteboul. W trakcie rozmów przedstawili oni swoje stanowisko wobec F1 i zapewnili jej szefa, że zamierzają dotrzymać warunków obecnego kontraktu. Myślę, że to było pożyteczne spotkanie - powiedział Abiteboul w rozmowie z Autosportem.

Nie jest tajemnicą, że mamy umowę do końca 2016, więc najpierw zapewniliśmy, że zamierzamy wypełnić kontrakt. Nie ma co do tego wątpliwości. W pewnym momencie musimy jednak zdecydować co dalej. Te dyskusje były pierwszym krokiem. Monako jest standardowym miejscem spotkań pomiędzy szefami Renault, a udziałowcami F1, zwłaszcza Berniem. To było dobre spotkanie, podczas którego wyjaśniliśmy naszą pozycję, kiedy tyle się o niej plotkuje.